Starania o ciaze endometrioza

W sezonie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo naturalne. Polega na wykryciu hormony HCG (robionego w wypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle ciężkie w eksploatacji a jednocześnie bardzo przyjemne, dlatego należy je traktować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak każdych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy bowiem jego funkcje potrafią stanowić zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie lecz jego prawidłowe zrobienie i odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie tak nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spełnieniu, wyszedł ujemny. Pewno więc świadczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jakiś ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać szerszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobody należy udać się do specjalistę i dokonać dodatkowe badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.